„Wierszyki ćwiczące języki”

Dziś o wyjątkowej książeczce wydawnictwa Nasza Księgarnia, dzięki której Arbuziak nie ma już kłopotu z wymową, bo choć bardzo szybko, bo już w wieku skończonych 6 miesięcy pięknie powtarzał (!) po nas „mama”, „baba”, „tata”, „dada”, w wieku 2-óch lat posługiwał się zdaniami złożonymi, a jako 3-latek cudownie radził sobie z głoską „r”, to do nie dawna jeszcze miał problemy z wymową głosek „świszcząco-szeleszcząco-szumiących”, jak je wspólnie nazwaliśmy 🙂

Mogę tylko powiedzieć, że miesiąc „pracy”, a ściślej mówiąc językowej zabawy z książką, oraz małymi pomocami jak słomka do napoi i kolorowe piórko sprawiły, że problem złej wymowy odszedł w zapomnienie. Często jednak wracamy do „Wierszyków…”, bo Arbuziak tak je polubił, że czytamy je nieraz dla rozluźnienia i poprawy humoru.

Autorzy, zamiast nudnych ćwiczeń, nie straszą maluchów trudnymi łamańcami językowymi. Zamiast nich w książeczce znaleźć możemy mnóstwo zabawnych wierszyków-rymowanek (które dostosowane są do wieku małego odbiorcy) podczas czytania których każde dziecko  będzie się świetnie bawić, nie zauważając nawet że ćwiczy przy tym pracę buzi i języka. Dodatkowo ciekawe ilustracje będą urozmaiceniem tej wesołej zabawy. Pozycja ta kierowana jest również do dzieci których wymowa jest prawidłowa, ale osiągnęły właśnie wiek, kiedy warto było by ją wesprzeć. Książka ta podzielona jest na części, uwzględniające etapy rozwoju mowy dziecka i skonstruowane tak, że w każdej z nich znaleźć możemy wierszyki zawierające te głoski które dziecko w danym wieku powinno wymawiać.  W książeczce znaleźć możemy też specjalne ramki, w których rodzic znajdzie uwagi z cennymi wskazówkami i informacjami o tym np. czy dziecko powinno już daną głoskę wymawiać i kiedy warto udać się na konsultację logopedyczną.

A tak pisze o niej pani dr Danuta Emiluta-Rozya, Kierownik Pracowni Logopedii z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie..

„Książka służy wspólnym zabawom rozwijającym mową dziecka. Dzięki niej rodzice mogą utrwalać głoski, które dziecko zaczęło już wymawiać i otrzymują cenne wskazówki dotyczące ewentualnych nieprawidłowości.”

Dane techniczne:
Tytuł: „Wierszyki ćwiczące języki”

Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda

IMG_4815.JPG

IMG_4814.JPG

IMG_4812.JPG

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s